-------- Z życia szkoły --------
Po raz kolejny w finale wojewódzkim...

14 maja w Pustkowie-Osiedlu odbył się Finał Wojewódzki w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, skierowany do uczniów szkół podstawowych powyżej 12. roku życia. To wydarzenie, wspierane przez Powiat Dębicki, zgromadziło najlepsze zespoły z całego Podkarpacia, które wcześniej pomyślnie przeszły eliminacje na szczeblu gminnym, miejskim i powiatowym.
Wycieczka do Chęcin

12 maja uczniowie klas IV-VII mieli okazję uczestniczyć w autokarowej wycieczce do Chęcin. Wyruszyliśmy o 6:30. Najpierw udaliśmy się do „Centrum Nauki Leonardo da Vinci”. Naszą wizytę w centrum rozpoczęliśmy od warsztatów „Uchwycić niewidzialne”. Podczas tych zajęć nasi uczniowie zamienili się w prawdziwych odkrywców światła! Bawili się kolorami, sprawdzali, co dzieje się w ciemności i odkrywali tajemnicę fluorescencji – czyli niezwykłego świecenia, które pojawia się pod wpływem specjalnego światła UV.
Sukces naszych uczniów w konkursie przyrodniczym!

W środę, 6 maja w Szkole Podstawowej w Dąbrowicy odbył się XVIII Gminny Konkurs Przyrodniczo–Ekologiczny „Przyroda wokół nas”. Celem wydarzenia było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych uczniów, kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska oraz poszerzanie wiedzy ekologicznej.
Konkurs miał formę testu składającego się z pytań zamkniętych i otwartych, sprawdzających zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętność jej zastosowania w praktyce.
Eliminacje powiatowe o Puchar Tymbarku

22 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w eliminacjach powiatowych 26 edycji turnieju o Puchar Tymbarku, który odbył się na stadionie sportowym w Nowej Dębie. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w kategoriach U10 i U12.


